View Single Post
  #58  
Vechi 11.12.2009, 19:45:01
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Daca suntem corecti, vom vedea accente de dispret si din partea userului evreulcelales. Hai sa lasam teoriile politicienilor evrei la o parte si sa discutam personal cu omul. Daca este evreu e bine sa observam daca este fidel sau nu Talmudului. In cazul in care omul vrea sa respecte Talmudul, e bine sa stim:

Talmudul evreiesc demascat: o carte ce prolifereaza crima, rasismul si pedofilia


Ce iz ai simtit din linkul de mai sus?
Sigur ca nici noi crestinii nu putem sa consideram, asa cum am mai spus, ca numai evreii sunt vinovati de crucificarea lui Iisus. Iisus a fost biciuit secole de-a randul si de pacatele crestinilor care L-au suparat.

Prin urmare, vedeti ca ecumenismul e tot o trebusoara politica? Este o alta mare utopie ca si comunismul. Sa stea fiecare in banca lui si sa nu se forteze o unificare artificiala a religiilor cand inca exista atatea lucruri care ne despart. Cine doreste cu tot pretul ecumenismul de obicei apasa pe aceleasi clape: crestinii sa fie toleranti si sa accepte de toate. Dar ceilalti fac la fel? Renunta si ei la ceva? Cum vad ei ecumenismul?

Iata ca problema e foarte serioasa. Si nu vreau sa-l ranesc personal pe Evreulcelales, ci doar spun ca Talmudul se afla in opozitie cu invatatura crestina.
Talmudul evreiesc are destule perversitati, dar nu cred ca se cuvine sa-i scoatem ochii lui Evreulcelales pentru asta , sau pentru alte lucruri pe care unii evrei le-au facut.Asta e exact ca si cum noi am fi catalogati toti , dupa felul in care unul se comparta in strainatate.Sau dupa modul in care un tigan sau un boschetar cu cetatenie romana se comporta, iar oamenii sa ne identifice pe toti cu tiganii si sa ne vada ca pe niste hoti.
Reply With Quote