View Single Post
  #36  
Vechi 08.04.2012, 23:23:20
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Eu cred ca mai bine am incepe sa fim realisti sa nu mai traim in naluciri si sa vedem ce situatie e acum in Romania si sa incercam sa ne corectam noi mai intai si apoi sa incercam usor usor sa mai explicam si altora ca ce e pe aci e mult din vina noastra,a romanilor de traim in ziua de azi aci.
Si mi se pare ca e normal sa ne fie rusine de e acum in Romania,adica daca nu le-ar fi fost rusine de ce gunoaie erau in Romania acelora care au participat la "Let's do it Romania" ar mai fi strans ceva gunoaie?
Nu cred.
Puteau sa zica,gunoaiele le-au aruncat tigani (desi nu cred,majoritatea tot de romani sunt aruncate) ,"nu e problema noastra" si nu se facea nimic.
Asa si noi putem sa continuam cu imbatarea cu apa rece,cu traitu in naluciri sa zicem ca vai ce maret e neamu nostru si ce tara grozava e Romania si situatia nu se va schimba in bine deloc sau putem sa incercam sa constientizam ce e pe aci si sa facem constructiv.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote