View Single Post
  #1  
Vechi 13.05.2010, 16:41:45
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara.

Înainte de începerea postului Învierii Domnului ne-am adunat într-un grup de rugăciune pentru citirea Psaltirii.Am propus ca această inițiativă să continue în toate posturile pentru folosul nostru al tuturor dar și pentru a ne ruga ca mila și ajutorul lui Dumnezeu să nu se depărteze de la noi în aceste vremuri grele pentru toți.

Deschid acest topic pentru a putea comunica între noi
public, astfel încât acei care doresc să se alăture nouă să o poată face aici. Având în vedere că sunt destule threnduri unde putem să ne adresăm cuvinte ironice sau jignitoare, rog pe acei care nu pot sau nu doresc să se roage alături de noi, să se abțină de la comentarii pe acest topic.

Ne rugăm pentru:
- noi și pentru iertarea păcatelor noastre,pentru dreptcredinciosul popor român,pentru luminarea și înțelepțirea celor care ne conduc,pentru Sfânta Biserică ortodoxă,pentru bătrânii noștri,pentru tinerii și copii noștri,pentru acei care se află în neputințe și griji,în nevoi și în rele pătimirii,pentru cei izgoniți pentru dreapta credință și pentru tot sufletul cel întristat și necăjit.

Leaderul nostru este Iisus Hristos "unde sunt doi sau trei care se roagă în numele Meu acolo sunt și Eu".

Last edited by dorinastoica14; 13.05.2010 at 16:45:41.
Reply With Quote