View Single Post
  #12  
Vechi 27.09.2008, 18:50:11
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar

Si eu sunt omul care gandesc liber. Si, pentru ca am indraznit asa ceva, mai mult de un an nu am putut intra...
Trebuie sa se stie ca cenzura nu a disparut din Romania, ca Romania e condusa inca de comunisti, ca Romania nu are nevoie de oameni inteligenti. Cand iesi din tipar, ti se baga pumnul in gura.
Nimic nu s-a schimbat in Romania... E datoria noastra, a celor care judecam lucid, la rece, neinfluentati, sa deschidem ochii celor care nu inteleg mersul timpului.
Asta pentru ca invatatura religiei Crestin-Ortodoxe interzice judecarea si clevetirea ierarhilor si preotilor, este considerat un mare pacat acest lucru, iar cei care fac pacatu asta se invrednicesc de multe suferinte si necazuri atat aici cat si dupa moarte.
Dar pentru niste discutii sub forma unor observatii sau constatari intre membrii forumului nu cred ca este necesar stergerea acestui topic. Pur si simplu spunem ceea ce vedem. Iar eu daca ma duc si vad ca pe clopot e chipul patriarhului am sa vin sa o spun aici cu parere de rau, pentru ca sincer nici un patriarh nu a mai facut asa ceva pana acum, iar daca era ok acest lucru, o faceau si cei din trecut. Eu chiar as vrea sa nu fie adevarata aceasta veste pe care ne-a dat-o achimovjan. M-as intrista, dar poate ca Dumnezeu ne-ar intreba: [b]"De ce va intristati pentru astfel de lucruri? Oare nu stiti ca Eu le-ngaduiesc pe toate si tot Eu pe toate cate nu-s bune, le voi risipi?"[b]
Intrebarile alcatuite de mine sunt fictive, adica asa simt eu ca ne-ar intreba Dumnezeu pe noi, pentru faptul ca ne agitam degeaba din astfel de fapte trecatoare.
Reply With Quote