View Single Post
  #11  
Vechi 23.03.2007, 11:25:37
rellyv rellyv is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.01.2007
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory
Si,apropos!,rellyv,esti cumva mama,ai copii???....ca am eu ceva cu oamenii care vorbesc doar "din carti"si presupuneri,fara ca sangele lor sa fi trecut prin apa si prin foc.
Doamne ajuta!Am copii,am numai 4 :3 baieti si o fata,asa ca ,te rog sa ma crezi ca nu vorbesc din carti.Daca te rogi(nu stiu ce intelegi tu prin "Non-stop ca-n evul mediu)continuu-asta ni se si cere-rugaciune continua,prezenta lui Dumnezeu permanent in gandurile si-n inima noastra,ajungen sa cerem,sa vrem sa se faca voia Lui cu noi si in noi.Am citit pe alt topic despre o femeie Jeni,care,fiind bonava de cancer,s-a dus la moastele Sf.Cuv.Parascheva de la Iasi,a cazut in genunchi si s-a rugat sa se faca voia lui Dumnezeu.Si s-a vindecat.Ce parere ai?Iar despre nasterea prin cezariana pot spune ca una din nurorile mele a nascut 2 fetite prin cezariana,la un an diferenta,desi doctorul i-a spus ca are voie sa faca al 2-lea copil abia dupa 2 ani.Slava Domnului ca sunt amandoua copilele sanatoase,iar acum nora mea este iar gravida.Raman la parerea mea:SINGURUL AJUTOR ESTE DE LA DUMNEZEU,sa primim cu bucurie tot ce el hotaraste.Asta nu inseamna ca nu merg la doctor ,dar elimin din start AVORTUL.Dumnezeu sa ne ierte si sa ne ajute pe toti sa primim si sa facem VOIA LUI.
Reply With Quote