View Single Post
  #12  
Vechi 23.03.2007, 11:58:24
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citind ultimele postari mi s-a umplut sufletul de bucurie si nu m-am putut abtine sa nu va impartasesc acest lucru.

Anca :"Sa nu uit: pe mine m-a binecuvantat Dumnezeu cu doi copii minunati."
Rellyv :"Am copii,am numai 4 :3 baieti si o fata"
As mai adauga pe jeny,dmb si negroponte care stiu de pe celalalt forum ca au copilasi tare frumosi...si pe ory,al carei puisur il stiu de pe mess.

Sa va traiasca sanatosi si intelepti,sa va bucurati de ei...cu adevarat este o binecuvantare de la Dzeu...

Referitor la subiect nu pot spune decat ceea ce stiu din spusele altora care au trecut prin asa ceva...de ex.eu sunt nascuta prin cezariana pt ca mama n-a putut naste normal,dupa ore de chin aproape obligata de doctor a semnat sa faca cezariana,altfel murea.I s-a interzis apoi sa mai faca copii din cauza problemelor de sanatate...dar ramanand insarcinata iar,riscandu-si viata a lasat copilul...a nascut a doua oara tot prin cezariana un baietel grasut si frumos care este fratele meu drag si scump.Este adevarat ca nasterea prin cezariana poate aduce repercursiuni nu tocmai bune unui viitor copil...dar,cred ca medicul e cel mai in masura sa se pronunte iar mama daca poate ar fi mai bine sa nasca normal...cezariana,desi pare mai moderna,mai "civilizata" sa spun asa,este si mult mai riscanta pt sanatatea mamei si a copilului.Eu vad ce s-a intamplat cu mama mea si cu fratele meu...si mai am cateva exemple din care am tras concluzia spusa mai sus.


Reply With Quote