View Single Post
  #6  
Vechi 09.04.2006, 14:23:55
Gabriela-Ionela Gabriela-Ionela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.03.2006
Mesaje: 15
Implicit

miercurea si sambata

Multumesc Tie, Singurule Bunule, singurile Iubitorule de oameni, Singur Indelung-Rabdatorule, intreit Sfinte Doamne Atotiitorule, ca, multe si nenumarate gresind eu, nu indata m-ai ucis, ci indelung ai rabdat pana acum, asteptand pocainta mea.

Multumesc Tie, Doamne, ca ai inmultit spre mine indelunga rabdarea Ta si bunatate, si nu mai dat pe mine vrajmasilor mei pana in sfarsit pentru faradelegile mele, celor ce cauta pururea sa ma tarasca in adancul iadului.

Multumesc Tie, Doamne, ca pentru multa iubirea ta de oameni si negraita bunatate, din nenumarate nevoi si necazuri m-ai izbavit si din inselaciunea dracilor si din defaimarea oamenilor.

Multumesc Tie, Doamne, ca de nenumarate ori cazand eu, m-ai sculat, cumplit pacatuind m-ai miluit, robit fiind m-ai rascumparat, ratacind m-ai adus inapoi si din insusi gatlejul diavolului, inghitit din voia mea fiind, de nenumarate ori m-ai rapit.

Multumesc Tie, Doamne, pentru toate binefacerile Tale cele nenumarate pentru mine, nevrednicul, pentru cele stiute si pentru cele nestiute, pentru cele facute pe fata si pentru cele facute in ascuns, pentru cele din ziua mea cea dintai si pana in cea de acum.
Reply With Quote