View Single Post
  #19  
Vechi 07.06.2013, 14:18:17
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Coroborand profetia parinteluil Elpidie din revista Atitudini nr. 28/ aprilie 2013 cu articolul citat la inceputul acestui topic, observam ceva interesant. Parintele Elpidie atrage atentia asupra faptului ca, daca omului i se implanteaza fara stirea lui astfel de dispozitive, poate sa se apere tinand post: ,,Si va trai acel om cu putina hrana si va supravietui, iar cei cei vor avea de toate... vor muri.''

Omul bogat care va manca din belsug va avea un surplus de acid in stomac care va asigura functionarea la parametri inalti a unor astfel de dispozitive, spre pieirea sa. Caci aceste dispozitive ingerabile vor functiona pe baza acidului din stomac! In timp ce omul sarac sau postitor poate sa faca fata si unei astfel de situatii.

Un alt remediu este Sfanta Impartasanie care este in masura sa blocheze controlul mintii umane de catre cei care isi doresc acest lucru. Iata de ce se depune atata efort pentru nimicirea credintei ortodoxe. Fara credinta ortodoxa suntem o masa de oameni la dispozitia elitelor!

Asadar Sfanta Impartasanie, postul si rugaciunea ne vor apara mult in aceste vremuri.

http://atitudini.com/profetia-parint...ului-fragment/
Antonia, ce stii despre Parintele Elpidie? Eu am citit un articol in care vorbea despre actualul Papa si nu prea m-a convins, am perceput totul ca o exagerare. Din profetiile pe care le-am citit despre venirea lui Antihrist si pecete, nu am inteles ca ne vom lepada fara sa stim ca facem acest lucru. Este de dorit sa se evite confuziile, altfel nu vom sti ce sa mai credem. Mesajul Parintelui este presarat atat cu lucruri folositoare dar si cu lucruri neclare si diferite de profetiile altor Parinti.
Reply With Quote