View Single Post
  #5  
Vechi 07.10.2011, 07:48:54
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu.mihai05 Vezi mesajul
eu cu el am facut o societate ,societate pe care kipurile am administrat-o amandoi,dar defapt nu s-a luat decat un singur contract pe ea,ea facand in skimb datorii de peste 350mil pana in prezent....in momentul cand eu i=am dat banii nu am fost decat eu cu el..dar de faptul ca i-am dat bani stiu in jur de 5-6 pers.suma exacta
Din ceia ce spuneti mai sus datoare este firma dumneavoastra si nu el. Daca cei 350 mil lei au intrat in societate ei apar inscrisi in documentele societatii ca aport capital. Acest aport capital este un imprumut pe care actionarii il acorda societatii comerciale atunci cind aceasta se afla in impas. Daca banii au intrati in societate cu adevarat atunci firma dumneavoastra e datoare fata de actionari si e usor sa va recuperati banii. Daca a facut altceva cu ei atunci e mai dificil. Insa, daca banii au fost imprumutati societatii comerciale, avind in vedere perioada prin care trecem, este posibil ca societatea comenricala sa nu aiba atitea venituri astfel incit sa va poata inapoia banii.
Reply With Quote