View Single Post
  #385  
Vechi 01.04.2018, 00:39:17
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Stai un pic sa fim intelesi, eu sunt ptr o oarecare forma de obligativitate
Adică dacă tu ai convingerea asta toată lumea trebuie să se supună, ceilalți nu mai au dreptul la libertatea de a alege.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
dar ptr un set de Vaccinuri a unor boli uzuale antivariola, antiTBC,antipoliomelitic etc.
Concluzia unui studiu (1968‑1971) efectuat de Organizația Mondială a Sănătății este că tuberculoza este mult mai frecventă la cei vaccinați decât la cei nevaccinați. Din anul 1975 vacinul nu a mai fost obligatoriu.

Boala este tratabilă: http://www.csid.ro/boli-afectiuni/pn...-tbc-13786534/

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Ptr ce sa iau obligatoriu un vaccin, ptr un virus care se ia cu transmitere sexuala?
Poți extrapola și la vaccinul antihepatic B adminstrat imdediat după nașterea copilului. :)

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
In acelasi timp nu sunt de acord cu a sta cu frica in san, o viata intreaga.Cunosc pe cineva care este antivaccin.Mancarea copilului este bagat in pungi in frigider. Cand a venit bunica care a avut cu zeci de ani in urma hepatita,nu stiu de care dar am inteles netransmisibila dupa zeci de ani, iau spus clar astea sunt tacamurile tale,tu ai sa manaci separat.Parca era ciumata. Ea a avut ca un soc de tratamentul la care a fost expusa. Pai nu inteleg, ce vor face daca se imbolnavesc la scoala copii ,ce vor face? Microbii circula.
Nu știu unde îi întâlnești pe cei care îi dai ca exemplu. Eu cunosc cazuri de nevaccinați care mănâncă pâmânt accidental, nu au restricții exagerate de igienă și care nu sunt izolați de alți copii. Și încă ceva, nu te culca pe o ureche că a fi vaccinat înseamnă a fi protejat 100%, nici producătorii de vaccinuri nu afirmă așa ceva. Apoi mai sunt destule exemple de probleme sau epidemii postvaccinale.
Reply With Quote