View Single Post
  #387  
Vechi 01.04.2018, 23:49:13
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Nu e problema de convingerea mea.
Ai avut curiozitatea să citești prospectul unui vaccin și să vezi care sunt reacțiile adverse care pot apărea în urma administrării unui vaccin? Cum poți să impui un act medical care prezintă riscuri în condițiile în care niciun act medical nu este obligatoriu?

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Ce spune viata asta e important.
Singur ai ajuns la concluzia că sunt vaccinuri care nu-și au rostul în anumite condiții. În cazul obligativității ce mai poți face dacă ei consideră că este necesar a fi obligatoriu respectivul vaccin?

Știai că în producerea unor vaccinuri se folosesc culturi de celule prelevate de la fetuși umani avortați?

Sunt vaccinuri ineficiente (ți-am dat exemplul TBC) sau cu eficiență scăzută cum fi cel antigripal (eficiență 40-45%). Vezi aici: https://www.youtube.com/watch?v=FRY6b5cX_SU&t=2m18s

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Atunci cand in mijlocul unor plagi, care loveau Europa intreaga, si mureau la cate o casa,mai bine de jumatate din oameni de foarte multe ori, si atunci cand au aparut vaccinurile, ptr multi a fost o binecuvantare ,si o scapare cu viata.
Oare ce s-a intamplat intre timp? Ma intreb eu?
Revenim iara la dramele ce se intamplau atunci? Intre timp exista antibiotice,poate nu vor mai fi ravagiile de la gripa spaniola din timpul primului razboi mondial???... Probabil! Nu stiu. problema e de feedback ce va spune viata in continuare.
Iei de bun doar ce ți se vinde. Feedbackul este vizibil, rata bolilor este într-o continuă creștere (numai că au o altă formă), în ciuda faptului că omul încearcă să se imunizeze tot mai mult artificial. Bineînțeles, cauzele sunt multiple, nu putem da vina numai pe vaccinuri.

Despre cum canalizările, iar nu vaccinurile, au eradicat bolile: http://ortodoxinfo.ro/2017/03/30/des...adicat-bolile/

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Da de acord cu feedbackul, ex cu TBC-ul daca e mai bine asa, de ce nu.
Tu poți fi de acord, dar cum îl mai refuzi în cazul obligativității? Realizezi că nu privești în perpectivă și nu sesizezi eventualele riscuri la care ne expunem?

Last edited by simpllu; 02.04.2018 at 00:03:44.
Reply With Quote