View Single Post
  #10  
Vechi 21.04.2009, 21:27:58
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oana_maria Vezi mesajul
exista multa indisciplina,tupeu adica lipsa de bun simt-adevarata definitie dar care nu impresioneaza niciun copil din ziua de azi.am asemenea colegi care nu respecta oameni cu facultate care se pregatesc sa isi dedice viata copiilor si cu ce scop? ingratitudine?as vrea sa ma fac profesoara de religie pentru ca imi place foarte mult,mai mult decat toate celelalte materii,dar nu exista respect...bine spune doamna profesoara de logica ca pe vremuri daca parintele ii spunea copilului sa faca ceva,iar copilul nu voia,numai ridica spranceana si copilul facea voia parintelui.in ziua de azi,poti sa-l bati,sa incerci sa-i bagi mintile in cap si tot tu faci ce i-ai cerut.
eu sunt constienta de acest lucru,dar colegii mei nu....asta e....uneori fac atata galagie ca e nevoie sa tip de nu mai pot vorbi,credeti-ma.
Indisciplina, gălăgia, lipsa bunului simț și alte asemenea, au fost, sunt și vor fi. Nu trebui să țipi, e de ajuns să ignori, să-ți cauți prieteni ce-ți seamănă, în gândire, comportament în felul de a fi. Să știi că si pe vremea când eram la liceu, clasa mea de la uman, era cea mai gălăgioasă și cam indisciplinată din școală , și culmea , eram 30 de fete și 3 băieți .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote