View Single Post
  #50  
Vechi 05.06.2014, 19:49:31
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Deci practic chiar depinzi de el in halu' asta?
Nu are cine sa te ajute sa te pui pe picoarele tale fara sa te mai chinui atat pe plan sentimental si practic si personal? Nu stiu, o ruda, prietena, ceva... Nu ai avea posibilitatea sa imparti un apartament cu o cunostinta? Nu stiu, ma pun in locul tsu (ma rog, incerc) si io personal as pleca in secunda doi dupa ce mi-am gasit o tipa cu care sa impart un apartament si cheltuielile; n-as mai sta sa ma umileasca tipu' care se presupune a fi iubitul meu... Dar asa gandesc eu; n-am fost pusa in situatia asta si nici nu-mi doresc, dar totusi, eu cred ca Dumnezeu ar vrea sa faci ceva. Zici ca esti credincioasa, si totusi traiesti cu omul asta in concubinaj de x ani, te-a mai obligat sa faci si un avort, se comporta cu tine mai rau ca cu un animal, se crede atotstiutot si atotputernic, si tu inca, dupa atata timp mai esti cu el. Eu cred ca Dumnezeu vrea sa faci ceva sa-ti fie si tie bine, pentru ca chiar daca ramai cu el pentru ca nu crezi ca esti in stare sa te intreti singura, iar nu ajungi bine. Nu sgtiu ce varsta ai, dar anii trec, tineretea nu mai vine si copiii nu se mai fac asa usor dupa o varsta, poate chiar deloc.
Insist cu parerea mea (desi stiu ca nu ar trebui sa ma bag unde nu-mi fierbe oala) pentru ca mi-as dori sa te vad scriind din suflet ca esti bucuroasa, te bucuri de viata, ai un sot iubitor si altele asemenea; nu pari a fi omul care sa nu merite astea.
Reply With Quote