View Single Post
  #10  
Vechi 13.01.2012, 14:02:09
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Deci,ca si concluzie, io unu am mult mai multa incredere in astia de acum, cu toate pacatele si greselile lor, decat fata de alianta bolsevicilor rosii usl !
La începuturile guvernării acestora, eram destul de sceptic în ceea ce-i privește, dar încep, treptat, să le iau apărarea în diverse medii. Cu toate carențele lor și lipsa acută de oameni de calitate (sunt puțini de ăștia printre ei), dar multe din măsurile luate sunt OK. Dacă amintesc numai de bacalaureatul 2011 și ajunge, așa "analfabet" cum este Funeriu. În sfârșit, un examen în sistemul educațional din România cât de cât serios (după 90'). Să nu amintesc, însă, de Andronescu (predeșteptăciunea intelectuală) sau Andrei Marga, față de care am un respect deosebit, dar care nu au reușit să aducă oareșce ordine în educație. Las' că reușește Funeriu. Să-i ajute Dumnezeu șă mai lovească în așa-zisa calitate a educației. (am folosit exemplul acesta fiindcă Funeriu a fost criticat destul de aspru de opozanți). Oricum prefer oameni de acțiune în posturi care presupun acțiune, nu filosofi (Marga), nu oameni de cultură și gânditori care blochează din fașă orice acțiune bună, probabil din prea multă gândire, dându-le apă la moară tuturor scursurilor corupte de pe lângă ei.

Sincer să fiu am ajuns la o vârstă la care nu mă mai interesează nici doctrină, nici vânzare și "trădări" de partide atâta vreme cât interesul românului primează. Și eutanasierea este o măsură în interesul cetățenilor acestor țări atâta vreme cât nu-i revendică careva din mulțimea de iubiriști ai bietelor patrupede, înfiindu-i.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote