Subiect: Spovedanie
View Single Post
  #43  
Vechi 31.05.2016, 13:24:19
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Nu-i vorba ca a auzit sau nu, crin..nu cred ca aici sta buba..:) Ci ca nu vrea sa creada ca ar putea exista...La urma urmei, e o chestie destul de credibila si inofensiva care se incadreaza perfect in peisaj...:)
Alta ar fi sa crezi pe cineva care-ti spune ca-n parcul Cismigiu a aterizat o nava de extraterestri si din ea coboara niste alieni furiosi..La capitolul asta, da, si eu as cere poze, dovezi clare, etc....Pentru ca deja ineptia asta ar depasi cu mult marja de permisivitate a normalitatii umane, cu sau fara reductoare:)
Dar in fine, poate gresesc eu....mai mult ca sigur ca exista oameni pe lumea asta care ar crede fara ezitare c-au venit alienii peste noi...:)
Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul

Ideea e sa nu uitam ca telenovelisti suntem destui pe aici si fiecare dintre noi purtam bolile noastre specifice.

Pe drum asfaltat n-ai sa gasesti dintre cei care activam pe forumul asta. Altfel, n-am fi aici. O aratura e chiar forumul in sine.
Asa este...toti suntem la fel si totusi diferiti..Poate in asta consta farmecul speciei umane...Altfel ne-am plictisi de moarte daca n-ar exista mereu stimulul de noutate, imprevizibil,pareri contradictorii, sentimente pozitive si negative..tot amalgamul asta care inseamna viata. Faptul ca nu stii cum gandeste sau cum va reactiona cel de langa tine, sau cum va fi ziua ta maine...
In mod evident n-avem cum sa placem sau sa multumim pe toata lumea..:) Pt asta exista simpatii si antipatii...
Permite-mi sa-ti spun ca exista cativa, chiar aici de pe forum, care merg deja pe drum asfaltat..chiar autostrada, dupa parerea mea...Asta e unul din motive pentru care vin aici pe forum...Si poate si tu...
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote