View Single Post
  #4  
Vechi 10.05.2020, 17:53:11
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

bihoreanu.pacatos a scris:" Dar de unde sa fi stiut eu regulile ei daca inainte nu mi-a zis ????!!!!"
Cand ai intrat in tratative cu cel rau sa stii ca nu exista nici o regula.


bihoreanu.pacatos a scris:"Pentru cine nu crede, oricand si la orice ora pot veni cu extrasele de cont de la ING ca sa sustin ca i-am trimis si acei 3500 euro, si cei 5500 euro, si inca 7670 euro si mi-a mai cerut peste 10000 euro."

Concluzia mea este ca castigi bani prea usor, cum au venit asa se duc. Eu ptr mai putin de 7000 de euro cat trebuia sa dau ptr o masina noua(ea era mai mult dar am dat o parte din bani la inceput) am facut un imprumut pe 10 ani.

O singura solutie, spovedanie completa(URGENTA cum spunea Demetrius mai sus) , canon(pe langa pierderea banilor astia si plata lor in ani, care e tot un canon,o ispasire-fiindca e clar ca nimeni nu iti va trimite nimic inapoi,vei mai indeplini un canon dat de parinte),impartasanie cand va binevoi duhovnicul. Dar cred ca e bine facuta cu parintii , deci si ei sa se spovedeasca impartaseasca. Spovedania intregii familii e mai puternica decat a unui singur membru.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote