View Single Post
  #252  
Vechi 19.02.2021, 08:53:37
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
ce inseamna circul asta?! asta e "ortodoxie"? si cand zic ortodoxie, ma refer la credinta cea adevarata...
Terminati! Si, pocaiti-va, v-ati lasat prada lui satan...TREZIREA!
Ți se pare că am făcut circ? De ce vorbești la plural? Asta i-am cerut și eu teologului ”ortodox” și tuturor complicilor cu răutatea: să respecte firul de discuție și să-l lase în pace pe omul cu Teoria PacMan cât timp ei n-au nicio părere la subiect și nu-și asumă nicio interpretare a scripturilor ci repetă minciunile ateiste ale lumii științifice: bigbangul-explozie până la heliocentrism cu pământ planetă ce se roteste in jurul soarelui și în jurul axei sale, evoluția din materie, plante și broaște până la stadiul de maimuță-cimpanzeu și apoi apariția omului gânditor care s-a ridicat în două picioare datorită muncii sale, miliardele de ani de la începutul creației și datările cu izotopi radioactivi susținând erele geologice cu schelete de animale preistorice și dispariția dinozaurilor din pricina glaciațiunilor, miliardele de km până la stele care defapt ar fi sori mult mai mari ca soarele în alte galaxii mult mai mari ca ale noastre, existența diferitelor civilizații extraterestre și așa mai departe. Au numit amestecul ăsta între teologie și ”știință”: ortodoxia care-și asumă teoriile astea ca fiind reale și adevărate luptând în cadrul bisericii cu cei ce combat astfel de minciuni și satanisme evidente că cică aceia ar fi eretici sau nebuni sau sectanți producând tulburare.

Eu m-am pronunțat pe subiect și am spus că tind să dau dreptate teoriei PacMan, o teorie foarte interesantă în care regăsim noțiuni scripturistice. Nu cred în ce susțin oamenii de știință și nici în teoria pământului sferic fix așa ca în geocentrism deoarece teoria pagană geocentrică are câteva proprietăți care pot fi contrazise ușor.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”