View Single Post
  #260  
Vechi 21.02.2021, 15:14:17
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
deci lupta la baioneta, e ceva ce trebuie practicat "crestineste", zi de zi...de ce, nu va administrati "cretineste" cate o palma?
Fatarnicilor...si mai aveti pretentia, sa ii invatati pe unii care abia au venit...pe unii din voi va stiu de ani pe aici...tu petre nu esti asa de vechi, da esti de departe cel mai vocal...nu zic de rau, "e crestineste" sa tipi sa injuri, sa reduci totul la 0.
Unde ai citit din ce am postat că am înjurat pe cineva și că am redus totul la 0? Dumnezeule, de ce spui astfel de lucruri despre mine? Parcă ești din alt film.

Chiar am încercat să opresc circul și să fiu cât se poate de serios creștinește chiar și cu vrăjmașii. Cui am dat palme? Pe cine am înjurat? Cu cine am discutat cu fățărnicie?

Cum ai ajuns să faci astfel de afirmații tulburătoare?

A lupta pentru adevăr și dreptate nu înseamnă că am dorit cuiva vreun rău. Caută te rog prin postările mele și dă-mi măcar un citat, un exemplu cât de mic să înțeleg la ce te referi?

Dacă te-am deranjat cu ceva te rog să mă ierți însă crede-mă că nu știu despre ce vorbești și nu înțeleg cum ți-ai făcut părerea asta despre mine?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 21.02.2021 at 15:24:26.