View Single Post
  #268  
Vechi 15.03.2021, 19:18:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
prietene vsovi, nu poti dormi din pricina pamantului sferic, care este defapt plat? Atata energie risipita aiurea in acesta disputa prosteasca
ps: am intrat in Postul Pastelui. Energia risipita in pamantul plat, directioneaz-o spre ceruri
Dragul meu, prietene, nu pot dormi in minciuna ca altii asa ca ma lupt sa intru in pacea Adevarului. Pentru ortodoxia asta se merita sa risipesc orice surplus de energie pamanteasca, prosteasca, josnica. Iata ca intrand in post te ascult dar pe dos adica nu vreau sa directionez energia disputelor lumii spre ceruri ci caut sa primesc energia si limpezimea cereasca, pasnica a Adevarului aiicea jos intre noi si ramanand neclintiti in Domnul sa putem sa nu cedam in lupta cu minciuna pacatului si a rautatii care ar vrea invartosandu-ne cu viclenie sa loveasca in sfinti cu furie privindu-i ca pe-un rau si din lasitate sa te lepezi de Dumnezeu prin trecut prin rescrierea istoriei si astfel prezentul sa fie o razbunare gresita.

Subiectul si discutia a fost preschimbata in disputa violenta si agresiva de cei ce nu pot purta un dialog serios asa ca te rog nu arunca pisica neagra , moarta in sacul meu ca sa ma prinzi cu mata-n sac si cu musca pe caciula.

N-ar trebui sa eliminam minciuna din viata noastra?
Noi insine sa nu mai mintim daca tot suntem in post si nici sa nu mai propagam minciunile lumii globaliste!

Ne aflam in Romania pe un pamant-continent EurAsia inconjurat de mari si oceane, de ape plane. Fara Hristos nici macar acesta nu este un Adevar. Restul pamnturilor sunt dincolo de mari plane-plate aflate la acelasi nivel.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa