View Single Post
  #7  
Vechi 28.03.2021, 19:48:33
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Eu deocamdată îl cred pe el aČ™a că am să-l apăr. El e mai credibil în ce afirmă bazându-se pe cercetare temeinică, pe dovezi palpabile, pe adevăruri, pe mulČ›imi de martori.
Mare e prostia Doamne. Si cand se aduna in 2 si se contopeste in binomul Moroco-Petre.

Hai sa discutam putin ce ai scris mai sus.

"Eu decomandata il cred pe el". Ti-e prieten deci ai o datorie.

Citat:
cercetare temeinică
A cercetat doar ereziile sectare - nu are nici un studiu stiintific, nu are nici o dovada factuala. Toti laureatii premiului Nobel combat prostia acestei teorii.

Citat:
pe dovezi palpabile
Nu exista nici o dovada palpabila - dovezile palpabile sunt cele cand te ridici in spatiu si vezi pamantul - nu aveti asa ceva si nu vreti sa reproduceti experiemntul.
Este un bullshit afirmatia asta.


Citat:
pe mulțimi de martori
Nu exista martori - toti cei care ii numesti martori sunt sectari de 2 parale, care nu au pregatire si experienta in domeniu care nu au vazut si nu stiu nimic. Este o prostie asta


De ce refuzi sa accepti ca nu aveti nici o dovada?

De ce refuzi sa accepti ca refuzati sa reproduceti si ssa vedeti cu ochii vostri acest lucru?

De ce refuzati sa faceti un experiemnt si sa vedeti voi insiva cum este pamantul???


Ca il crezi pe el pentru ca ti-e prieten nu are nici o legatura cu realitatea. Realitea este cea pe care o poti vedea. Din pacate prostia de care dati dovada arata decaderea in sectarism, intr-o irationalitate si obscurantism ilogic.

Daca o iei pe calea sectara atunci o iei la vale cu totul si cu capul... si ajungi sa spui prostii de tipul pamantul e plat (pe care il vad toti ca fiind rotund, ridicand-use in spatiu putin si se vede si din avion ca e rotund).


Apropo, stiti ca pamantul rotund se vede si din avion????

De la altitudine de 10.000 metri, unde circula avioanele, se vede asta...

Din pacate refuzati sa vedeti proba principala din fata ochilor vostri,.

Draga Petru iti recomand sa faci o calatorie cu avionul, poate iti mai curge prostia de pe ochi.

Last edited by gpalama; 28.03.2021 at 19:51:10.
Reply With Quote