Subiect: Mărturisire
View Single Post
  #18  
Vechi 26.12.2021, 22:49:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Haideti sa nu mai vorbim prostii sa nu mai amintim de chestii care nu au sens.

Nu putem sa transformam threadul in ceva pozitiv?

Ma deprima modul asta de discutie.

Chiar nu putem transmite un mesaj pozitiv si optimist?


Pacatosule, prima recomandare este sa-ti faci alt cont si sa iti gasesti alt nume/pseudonim. Este deprimant numele ales de tine, si creaza o atmosfera aiurea. Dar te si pozitioneaza pe tine in ceva... ce nu ar trebui sa fii. Gaseste un nume de sfant, ceva pozitiv si revino de pe alt cont cu un alt mesaj/ton/discurs.

Trebuie sa iesi si tu din starea asta, ca daca esti „pacatosul”... o sa ramai cu stigmatul asta in cap toata viata. Nu stiu cine ti l-a bagat in cap dar poate ti-l scot eu. Cineva trebuie sa ti-l scoata si sa te scoata din starea asta cam de damblageala duhovniceasca.

Nu stiu pe mana cui ai intrat dar te-ai damblagit putin. Nu esti complet intreg si in discernamant. Du-te la alt duhovnic, ca nu toti duhovnicii sunt compatibili cu toti oamenii. Asta trebuie sa o intelegi sa o inveti sa o vezi in viata. In viata nu mergi inainte cu orice pret, mai si evaluezi prin santurile prin care ajungi.


Si daca vrei sa discutam pune si tu mai multe detalii, nu doar 2 randulete aruncate din cand in cand.

Last edited by gpalama; 26.12.2021 at 22:54:01.
Reply With Quote