View Single Post
  #1555  
Vechi 05.04.2019, 20:13:29
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Dumnezeu nu blesteamă decât ceea ce e deja blestemat prin propriile lor neiubiri, neascultări și fapte rele însă nu realizează asta. Deci când te blesteamă Domnul e ca o formă de trezire spre mântuire căci tu ești de multă vreme în blestem. Eu așa înțeleg scriptura. Domnul defapt doar binecuvântează și scoțâmdu-te din blesem te așteaptă să vii să te binecuvinteze și să-ți dăruiască viață din belșug. Domnul Dumnezeu e bun și El nu cunoaște răutatea, nu-L lasă inima Lui plină de sfântă iubire să fie rău cu cineva. Iubirea Lui toate le crede și nu se lasă dus îm ispită așa că din iubire nu cade niciodată... în rău. Parcă aș știi asta, parcă aș crede dar cred că e Adevărul ce vine din Harul Domnului, din darul Credinței.

Oamenii uriași, erau fii credincioșilor, fiii lui Dumnezeu, un fel de călugări care iubind fetele și femeile oamenilor pentru că erau frumoase s-au jurat să lepede pe Dumnezeu ca să se împreuneze cu ele și așa au apărut ciclopii și enachiții, oameni lacomi ce creșteau devenind tot mai mari și mai puternici așa ca Goliat avâmd o fire rea din pricina păcatului părinților lor.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote