View Single Post
  #9  
Vechi 10.12.2010, 19:47:22
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Sa stii ca este si o dovedeste pe deplin prin felul frumos al sesizarii pe care o face. Rodica imi pare rau ca aud ca-ti lipsesc cei 7 ani de acasa, si ca esti rea desi imi este greu de crezut ca esti cea mai cea mai de pe pamint..sau tu exagerezi cu un scop, si daca da care este scripturistic vorbind acel scop?.
Ma intreb insa oare ce s-a intimplat de nu ai primit aceasta educatie esentiala? Sper ca nu esti o orfana? Imi pare rau, nu am stiut asta!
Te rog sa ma ierti ca am intrebat!
Ma intreb insa oare ce s-a intimplat de nu ai primit aceasta educatie esentiala? - Ti s-a parut?

Vrei sa nu dau dreptate celui care asteapta acest lucru? Sa-L lasam pe Dumnezeu sa judece cat de indreptatiti suntem sa facem aprecieri. Atat spun si Sfantul Nicolae a dat o palma lui Arie. Si era Sfant!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote