Subiect: Acum ce facem?
View Single Post
  #39  
Vechi 30.11.2014, 18:44:50
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan_Cezar Vezi mesajul
Cătălin, m-aș bucura să fii mai reținut, pe viitor, când faci afirmații despre alcoolism,
cu atât mai mult cu cât prezinți (tu știi de ce) alcoolismul cu homosexualitatea la pachet.
Nu am prezentat la pachet, am amintit doar de alcoolism. In rest nu am spus nimic din ce nu scrie in orice articol. Ca e dependenta (sau viciu) scrie in orice articol, iar ca sa si exemplific, un articol de pe sfatul medicului: http://www.sfatulmedicului.ro/Alcool...-dependenta_22
La fel sunt si alte dependente (in diferite grade), cea de tigari, de stupefiante, chiar de mancare (bulimia). Dar exista si alte dependente, asa cum spun si sfintii, mai intai e pacatul, odata repetat duce la dependenta. La inceput creaza o placere, ca sa poata fi repetat, apoi trebuie repetat des pentru ca placerea se diminueaza. Dependenta face ca sa fie grea renuntarea la viciu, chiar daca omul acela doreste sa scape. Ne spunea un preot la predica despre roscovele pe care le manca fiul ratacitor. Ele ar reprezenta pacatele, la inceput sunt dulci, apoi devin amare.
Reply With Quote