View Single Post
  #30  
Vechi 31.10.2015, 17:09:22
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Că tot veni vorba.

Fiică-mea are 4 ani și o lună. De vreo 5 săptămîni are tuse convulsivă. După ce ne-am convins că e vorba despre această boală și nu alta, a fost clar că medicina nu are tratament pentru așa ceva. Am învățat ce presupune boala și am căutat soluții naturale împotriva bacteriei și a toxinelor secretate de ea în tubul respirator. Nu a ajutat nimic: siropuri, extracte, antibiotice naturale.

Atunci am propus soției ca să încercăm un post intermitent potrivit vîrstei copilului. Lunea trecută nu i-am dat nimic de mîncare și nici apă pînă seara. De duminică seara pînă luni seara. După amiază a fost greu să-i explic de ce facem asta și s-a lăsat cu bocete la ușa bucătăriei... Apoi nani și la trezire apă, după care mîncare pe la 5:00. Lipsa apei are marele avantaj că nu cauzează foame nici măcar un pic.

Vineri am repetat procedura. Doar că a acceptat pînă la ora 14:00 cînd a primit struguri și măr. După care seara a mîncat consistent. De luni a fost meniu strict vegetal, altfel rar cîte un ou fiert. Și... surpriză! De vineri fata nu a mai tușit. Deloc. Pînă atunci în special noaptea au fost episoade urîte de tuse pînă la asfixiere, terminate cu vomă.

Lunea și vinerea următoare am continuat cu postul intermitent. De acum, copilul s-a obișnuit să sară două mese și că seara mănîncă pe săturate. Săptămîna asta a primit ouă și chiar pește, iar tusea nu s-a mai manifestat.

Să nu înțelegeți că boala a trecut, nu. Pînă ce cresc alți cili care să uniformizeze mucoasa tubului digestiv, mai trec alte cîteva luni. Dar... fără tuse!

Pentru cine are urechi de auzit.
Asta este extrem de abuziv, sa nu dai apa si mancare unui copil de 4 ani pentru 24 de ore. Daca as avea vreo cunostinta care face asa ceva, in mod sincer as chema protectia copilului, pentru binele lui. Imi pare rau.
Reply With Quote