View Single Post
  #3  
Vechi 03.05.2018, 09:54:32
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

de alcoolism nu scapi, dar il poti tine sub control. fratele meu este alcoolic si din experienta cu el pot sa spun ca daca nu constientizezi faptul ca orice gura de alcool bauta te face sa o iei de la capat nu ai nicio sansa. fratele meu a avut nu mai putin de sase ani fara sa puna gura pe alcool si dupa un pic de vin a fost jale, a stat beat continuu cateva zile bune. problema la alcoolici este ca starea de betie este continua, chiar si cand acesta a fost eliminat din organism, se trezesc din somn, par ok, dar nu sunt, de fapt ei sunt si in momentul ala in stare de betie. deci, singura sansa e sa nu mai pui gura pe alcool, nici macar o bomboana care contine alcool nu ai voie sa mananci, deloc deloc. dar trebuie sa fii tu insuti constient de asta, practic nu conteaza ceilalti, fie ei medici, popi sau oricine altcineva.

in ceea ce priveste relatia dintre "desfrau, depresie si alcoolism", raspunsul poate fi ca este conditia geniului!!! :)) ai idee cati oameni geniali pe care i-a dat istoria umanitatii au "suferit" de toate chestiile astea si inca pe atat in unele cazuri? fii atent, ca sa nu merg mai departe, fa-ti un top personal de romani geniali, ia-i pe primii 10, facem prinsoare ca cel putin 7 dintre ei le aveau pe toate? :)))
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.

Last edited by Ali Baba; 03.05.2018 at 09:56:42.
Reply With Quote