Subiect: Intrebare ....
View Single Post
  #19  
Vechi 04.04.2009, 10:04:10
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

[quote=cristinateodora11;126620]Dar si-au construit casa pe nisip nu pe stanca. Nuntile facute in Postul Pastelui si in Postul Craciunului sunt lovite de nulitate. Parerea mea. Cum sa faci bucurie cand trebuie sa fii trist ca Mirele nu mai este langa noi ??????
Iar faptul ca Elisabeta a procreat la batranete pe Sf Ioan Botezatorul - a fost vointa Bunului Dumnezeu care a pus viata acolo unde din punct de vedere medical nu mai era posibil, "caci Dumnezeu da viata acolo unde viata nu mai e posibila" ("The Lord God gives life where no life is possible" - replica originala din filmul lui Franco Zeffireli din 1977 : Isus din Nazareth cu Robert Powel, cel mai bun film facut vreodata cu tema Isus).[quote]

Cristina,
Vad ca tu cunosti regulile.
Ceea ce nu cunosti prea bine, sint exceptiile.
Ambele casatorii, sint exceptii.
Doar acei preoti/ acel preot va da socoteala, deorece el singur stie de ce a facut exceptia respectiva.
Fetei i-a fost rau? Starea emotionala peste o anumita limita, te face sa lesini. Se intimpla.
Eu banuiesc ca tie iti este o teama imensa ca ele facind aceste nunti in post, nu le merge bine, si ca astea toate ar fi "semne".
E gresit, sa gandesti asa.
Dumnezeu stie doar ce e bine pentru ei.

Toate la timpul lor, as acum Dumnezeu a randuit.
Sint lucruri pe care nu le cunosti.

Dar citind postarile tale, mie mi se pare ca voi erati prietene, iar acum ...ce s-a intimplat? S-a intimplt ceva intre voi.
Poate ca ar trebui sa discuti cu ele, deschis, sa vezi ce si cum, vazind ca te framinta atita.
Pe de alta parte, ei de acum sint casatoriti, e bine sa ii lasi in pace sa-si vada de casniciile lor, asta ar fii sfatul meu.


Hai mai bine sa le uram toti aici un frumos
CASA DE PIATRA!!!
si sa-i lasam sa se bucure unul de altul.
Ce parere ai?
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote