View Single Post
  #18  
Vechi 15.05.2022, 21:45:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Confirmarea inscrierii o am deja. De dus ma duc cel mai sigur. Singurul lucru care poate interveni e sa se intample ceva la munca dar nu cred. Deja mi-am cerut si zilele de CO pt atunci.
Mă refeream că la ușă la spovedit la părintele Iustin e mai coadă, decât la alții e posibil să se facă liste de așteptare, m-am spovedit eu mai demult la Oașa la un alt preot, te asculta nu zicea nimic și gata spovedania, nu vreau să-i dau numele pt că nu știu dacă acum mai e așa, dar atunci am înțeles de ce se înghesuiau mulți la părintele Iustin.

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Ma refeream ca nu stiu daca pe perioada taberei vor avea timp pentru toti participantii ca pe langa activitati sa si spovedeasca/impartaseasca. Iti dai seama ca m-ar bucura enorm dar daca nu am mai fost niciodata pana acum, nu stiu exact.
Ba da e timp, în prima zi când ajungi indiferent cât e oboseala de mare poți să mergi, se face slujbă de la 3 noaptea iar de la 5 spre 6 vine prin camere să cheme la slujbă.
Atunci în ziua sau noaptea aia să fii pregătită să te spovedești, cel puțin în prima zi e timp după, nu știu, dacă e Hram mai vin și pelerini la mănăstire și vor fi ocupați cu pregătirile spre finalul taberei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote