View Single Post
  #17  
Vechi 16.06.2009, 12:53:16
Danette's Avatar
Danette Danette is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

Si pe mine m-a ajutat, foarte mult.

Multumesc Sfinte bun!

Si cum? In urma cu 2 ani am avut probleme grave cu genunchiul. Toti doctorii pe la care fusesem imi spuneau ca alta sansa nu exista decat operatia. Am stat si pe holurile Spitalului de ortopedie din Capitala cu zilele-in asteptarea unui consult, iar cand i-am vazut pe bolnavii aceia ce greu se recuperau si cum erau tratati de rau de catre personalul medical, m-am infricosat.

Ca o paranteza aici, poate nu intereseaza pe nimeni, dar pe mine m-a induiosat: Cel mai mare spital de ortopedie din Bucuresti, poate si din tara, acolo unde dupa ce esti operat iti este foarte greu sa te misti pe o suprafata plana daramite pe una inclinata, este plin de scari. Bolnavii ( cei proaspati operati)pentru a se deplasa cat de cat, trebuie sa urce si sa coboare scari !!

Dar sa revin, Sfantul Nectarie m-a ajutat enorm, mi-a vindecat genunchiul umflat si plin de dureri. Cu acatistul Sfantului( primit de la prietena mea) si cu ulei sfintit de la candeluta sfintelor sale moaste- manastirea Radu Voda, in fiecare dimineata.

Slava lui Dumnezeu!
__________________
" Arde Doamne, Te rugam, cu lumina Ta tot raul din jurul nostru si lumineaza intunericul cu Dumnezeiasca-Ti Lumina, Iti multumim. Amin"
Reply With Quote