View Single Post
  #9  
Vechi 13.06.2020, 10:47:10
TiberiuAdrian TiberiuAdrian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.06.2020
Mesaje: 4
Implicit

@Iorest iti raspund tie prima data:

Imi cerc scuze ca nu m-am exprimat bine - este vorba de jocurile de aparate online. Scuze de greseala chiar daca pentru mine e acelasi lucru. Si nu am inflorit nimic aici pentru ca nu vreau sa ma mint pe mine in primul rand.

Intr-adevar nu prima femeie iesita in cale este aleasa. Dar doar eu pot sti,ce am simtit cand am intalnit-o, ce persoana buna este. Sentimentele puternice din partea amandurora s-au format de dinainte sa ne vedem. Am simtit intr-adevar de ar fii prima data cand iubesc cu adevarat pentru ca am simtit ca a fost de la Dumnezeu.

Sunt de acord cu tine ca in casatorie si in orice altceva vor exista si greutati, obstacole prin care ar trebui sa ne intarim.

Si intr-o relatie in care cei doi locuiesc sub acelasi acoperis la un moment dat se poate dastrama. Cum vedem in zilele acestea, dupa ani de zile de casatorie, cu copii, tot se despart.Cu ce e mai diferita relatia mea decat a altora. Eu nu am spus ca imi doresc o relatie la distanta toata viata, ci am stiut ca Dumnezeu stie ce sa faca in continuare daca el mi-a oferit calea aceasta.

Ortodocsii nu ofera carti pe strada - Daca am primit de la Martorii lu Iehova sau de la un sarac, sau de la un dusman, ce conteaza de unde am primit? Sunt eu ortodox mai bun decat el? Este Noul Testament oferit de ei o carte cu minciuni?

" Deci să faceți și să păziți toate lucrurile pe care vi le spun ei, dar să nu faceți după faptele lor, pentru că ei zic, dar nu fac. "

Dacă Dumnezeu chiar dorea să-ți facă cunoscută o femeie, ți-o aducea din proximitate, nu de la 200 de km. - https://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/nou26.htm. Sti tu caile Domnului?

@ Demetrius vreau sa iti raspund si tie - Voia Lui Dumnezeu este neschimbata intr-adevar.
Dar daca nu am acceptat-o pana acuma in viata mea cum sa stiu care este ea. Prima data Il cer sa lucreze in viata mea si sa vad ce imi ofera El fata de ce imi doresc eu si acuma ar insemna sa ma indepartez de la El.

Nu ma inchin la nici o femeie. Nu vad in femeie doar sexualitate si alaturi de ea sa pacatuiesc.

Eu imi doresc sa am o familie, cu sotie, si copii si toti impreuna sa ne incredem in Domnul si sa ne iubim. Vedem multe in zilele acestea si de multe ori generalizam.

Poate spuneti ca am ochelari de cal, dar asta vine din sufletul meu. Si daca gresesc Domnul imi va aratea calea Lui.

Eu voi astepta si Ii voi cere sa lucreze pentru mine in continuare. Chiar daca imi pierd timpul, si imi fac gand amar, vreau macar pentru prima data in viata, sa nu ma abat de la acest lucru, si sa raman in increderea ca Voia Lui s-a intamplat, si toate obstacolele care ma acapareaza acuma, este ca El sa ma intareasca in credinta.
Reply With Quote