View Single Post
  #3  
Vechi 09.06.2021, 20:56:31
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu05 Vezi mesajul
Ma mandeac serios sa ma retrag la o manastire o perioada de cateva luni pentru a munci in schimbul sederii mele acolo , a ma ruga si a ma linisti sufleteste si a scapa de acele stari care nu imi permit sa imi continui viata intr un mod linistit si normal . As avea nevoie de un sfat sau o parere despre ideea pe care o am si ce manastire imi puteti recomanda pentru a face acest pas . Multumesc frumos . Doamne ajuta !
Da te gândești foarte bine, mai ales acum vara mergi la muncă la fân/cosit, la hrănit animale și curățat, la pădure, mai cureți un cartof la trapeza(bucătăria) mănăstirii, mai lucrezi la o seră, toate astea sunt terapeutice și ajută la adunarea minții, stai în natură faci și niște exerciții de respirație și reflecție dacă mănăstirea e la munte, aerul tare face bine și la psihic, asiști și la slujbe, mai ales la maslu e foarte important.

Rapperul Cedry2k spunea că a avut o cunoștință care s-a vindecat la mănăstire de adicția de care ai pomenit, dragostea și rugăciunile călugărilor au constituit și un suport psiho-afectiv puternic, plus maslurile care se roagă pentru sănătatea minții.

Eventual după ce pleci încerci să ții o corespondență cu mănăstirea.

Cât despre numele mănăstirii nu știu exact ce să recomand, Oașa din județul Alba ar fi bună sau poate prin Moldova ar fi ceva, vorbești cu starețul, te spovedești, te trezești dimineața la slujbe, spui că vrei să rămâi să te refaci și nu cred că nu te lasă măcar o lună.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote