View Single Post
  #71  
Vechi 26.12.2010, 10:07:18
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
DUMNEZEU știe inima fiecăruia dintre muritori ..adică ce este dincolo de aparențele comerciale ,in sufletul fiecăruia ..cu ce inimă face cadouri celor dragi de bucuria Nașterii Domnului ...iar despre colindatori chiar dc.la orase s-au rărit ele sin toarecum compensate de TV ,RADIO ,internet ,de unde le putem lua si asculta.Să nu judecăm ,căci judecata nu e a noastră...și aparențele pot fi f.f.inșelatoare!...avem experiența cu comunismul care nu a făcut decit să intărească credința in țară ..in ciuda creștinilor inchiși și uciși in inchisorile comuniste pt.credință!!
draga sofia eu nu pot a intelege pe cine am judecat eu,nu am judecat pe nimeni, doar imi varsam si eu amarul,despre vremurile frumoase pe care le-am trait odata.dar nu pot sa nu iti spun caci ceia ce ofera tv,radio,internet,nu poate chear compensa lipsa autenticului fiind-ca lipseste harul lui Dumnezeu exact ca,la sf.liturghie televizata,ingerii,harul lui Dumnezeu nu se manifesta cu putere deoare-ce toate acestea lipsesc.cind iti intra in casa o ceata de colindatori autentici aducindu-ti vestea minunata, nu poate sa nu te treaca fiori de bucurie,pai lucreaza harul lui Dumnezeu+harul lor, sti ca toti avem un har?.aceasta este esenta lucrurilor.

Domnul si Maica Domnului sa te binecuvinteze si sa ai sarbatori fericie in pace si liniste linga cei dragi tie.Amin.
Reply With Quote