View Single Post
  #412  
Vechi 02.06.2021, 20:33:32
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Duhovnicii tai sunt intelepti dar n-ai priceput tu mesajul lor.
Multumesc, eu stiu ca sunt intelepti stai linistit, dar vad ca reproduci cuvintele altfel vad, tot ei duhovnicii mi-au spus ca ai voie sa scrii povesti de fantezie atata timp cat respecti niste reguli ca sa nu superi pe Dumnezeu (vezi threadul celalalt unde am raspuns).

Asta cu pamantul plat e o fantezie care nu transmite niciun mesaj important, nimic wow, vrea sa bage in realitatea noastra Flat Earth Society, cu scopul de a atrage oameni de partea lor si a profita in urma lor ca sa faca bani. Deci aici e RAU! Asta e si scopul lor. Flat Earth Society este o secta, un business, get it?

Noi trebuie sa ne focusam la sufletele noastre mai pentru mantuire, si sa facem ce ne spune Iisus Hristos, nu detaliile astea materiale nesemnificative cu Pamantul plat si bla bla.

Daca vrei asteptam Judecata de Apoi si aflam adevarul atunci despre planeta noastra daca tu nu crezi in pamantul glob. Si eu sunt curios sa il intreb pe Iisus, ce rol au gaurile negre (if real) din spatiu, daca ajuta la creatia stelelor (mana lui Dumnezeu), sau este o nascocire a satanei pentru a distruge Universul creat de Dumnezeu treptat.

Nu te supara dar observ ca uneori reproduci cuvintele dupa bunul plac. Nu va cunosc pe nimeni, dar cam asta observ. Si mai zic inca o data, "eusingur" a starnit aceasta discutie, acest thread, pentru a face misto de crestini, sa existe certuri cum vad intre voi doi gpalama si moroco, si de cei care inca cred in pamantul plat! Sau aceasta persoana poate fi membra a Flat Earth Society si vine prin forumuri crestine sa propovaduiasca religia Platistilor (cum ii descrii tu, platist).

Hai sa ne vedem de vietile noastre si sa fim cu totii mai buni! Daca supar pe cineva imi cer mii de scuze, oricum eu invat multe chestii despre alte subiecte de pe acest forum si ajuta mult, dar unele bazaconii chiar nu isi au rostul aici.

Doamne ajuta si sa ne ierte Domnul daca gresim cu ceva!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 02.06.2021 at 22:20:56.