View Single Post
  #102  
Vechi 31.01.2012, 15:01:06
coenzimaq10 coenzimaq10 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2008
Mesaje: 3
Implicit Fete in blugi sau colanti, oare e bine?

Buna ziua,

Oare poate vreo fata crestina sa-mi raspunda si mie de ce majoritatea fetelor, chiar cuminti din ziua de azi, poarta pantaloni in general stramti? Adica blugi / colanti?
Pot aceste fete, de buna vointa, sa se opreasca macar o clipa si sa mediteze daca e bine sa se imbrace asa?
Orice barbat, repet absolut orice barbat va poate spune ca pentru el nu exista nici o diferenta intre ceea ce simte daca se uita din spate la o fata in pantaloni stramti sau daca se uita la o negresa in pielea goala (presupunand ca blugii / colantii sunt negri).
Oare nu va pune pe ganduri aceasta realitate, dragi fete cuminti crestine?
Nu va tulbura gandul ca pentru barbati, pentru creierul nostru, e ca si cum ati umbla dezbracate?
Ati iesi goale pe strada? Ati intra asa in Biserica, dragi fete crestine?
Off, cat as dori ca acest mesaj sa fie constientizat si difuzat la toate fetele de buna vointa...
Oare nu a spus chiar Hristos ca cine se uita la o femeie ca s-o pofteasca a si preacurvit cu ea in inima lui? (Matei 5, 27-35)
Va rog asadar, meditati daca e bine sa va mai imbracati astfel...
Si daca v-am convins, dati mai departe acest mesaj, cine stie, poate va fi citit.
Am tradus si o carticica pe aceasta tema (moda crestina, moda in Biserica), si o recomand: sf-fecioara.ro/moda
Multumesc pentru atentie,
Cristian
Reply With Quote