View Single Post
  #127  
Vechi 14.10.2016, 10:36:30
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

In general sunt anti avort.

Insa sunt cazuri in care sunt pro. Alea sunt exact cazurile medicala, cand e vorba de alformatii incompatiile cu viata sau care efectiv il hinuie pe copil toata iata.
V-ati gandit vreodata ce se intmpla cu un copil dependent de parinti din cauza unor malformatii foarte grave, in caz ca printilor li se intampla ceva si mor, copilul ala ramanand in "grija" statului?

Pai scuza-ma, dar decat sa risc ca copilul cu probleme grave care e fectiv depndent de cineva, care are nevoie de dragoste neconditionata si de sprijin permanane pt orice sa ajunga pe mana statului, unde garantez ca numai iubit necnditionat si ajutat 24/24/ 365 zile pe an/ x ani nu va fii, mai bine fac avort. Imi asum pacatul pruncuciderii decat sa imi asum chinuirea copilului cate zile va avea doar ca sa demonstrez eu ca de crestina si anti avort sunt. In plus, nu oicine poate trai cu gandul ca toata viata ii va fi un calvar, atat a lor, a parintilor, cat si a copilului. Iar realitatea dura ne arata cum unul din parinti oricum nu isi asuma asa ceva i alege sa plece pur si simplu.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote