View Single Post
  #26  
Vechi 17.05.2022, 20:10:24
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Inteleg si o sa fac tot posibilul/ tot ce tine de mine sa merg la spovedit in primele zile de sedere acolo. Doar nu vroiam sa imi atribui un status de "mai importanta"
O sa le spun situatia mea doar ca nu o punctez " bagati-ma pe mine in seama prima ca e mai important/grav etc la mine"
O să fie bine, nu trebuie să dai niciun mail, telefoane etc, te interesezi când ajungi acolo la grupul care se formează când spovedesc preoții și cine unde spovedește și te pui la coada respectivă, te trezești mai devreme dacă spovedește de la o anumită oră și gata.

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Aici cred ca e un pic prea dus la extrema. Nu cred ca ies in "contra-evidenta" sau ca sunt cumva mai nedemna pentru ca nu am mai fost. Spoveditul il fac pentru mine si pentru Dumnezeu , nu ca sa ma "compar" sau egalez cu altii.
Așa e oricum nu-ți mai fă griji, se schimbă generațiile și de studenți care merg, deci mai mereu sunt oameni noi pe acolo.
Dacă vin oameni care au mai fost e timp mai mult, că nu mai au ce spovedi deci durează mai puțin la ei, deci nu trebuie griji, tabăra oricum durează.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote