View Single Post
  #30  
Vechi 06.08.2009, 12:59:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Dupa parerea mea ,domnule cristii, exagerarile dvs. au fost amendate prompt mai mereu. Asa ,iata,se intimpla si acum,cu parerea fratelui de mai sus. Desigur, fiecare putem gindi sau ,,promova" orice aiureala,ce nu suporta topicul,numai ca nu orice promovom este si parere sau atitudine in spiritul canoanelor BOR.Stiti multe,puteti specula multe dar despre canoane nu prea ati auzit .Asa va comportati dvs.Nu mai vorbesc de spiritul de fronda. Sa stiti ca lecturarea sf. canoane nu este pierdere de vreme ci folos duhovnicesc.De f. multa vreme sunt online. Mamei dvs,sotiei, ficei,cunoscutelor ,puteti sa le spuneti ca nu ,,trebuie" sau ca nu sunt,,obligate"sa aibe un port conform canoanelor daca sunt de alta religie dar daca sunt ortodoxe le veti ajuta mult amintindu-le saptaminal ca la baza vietuirii in BOR sunt sf. canoane.
Nu viata bisericii duce lipsa de modernism si avangarda... iar despre existenta ispititorului va trebui sa aflati cit de curind. Ambele sunt spre multul dvs. folos.
Cu tot menajamentul si cu toata dragostea frateasca nu s-a putut sa nu va informez despre cele de mai sus. Dar ,pasrerea mea este,sa ramineti pe forum ...veti afla lucruri interesante.
Domnule Zaharia, efectiv ai dat cu bâta în baltă ! Nu ai înțeles ( sau te faci că nu înțelegi ) ce am vrut să arăt. Dar deja avem oameni inteligenți ce au înțeles cele spuse de mine . Așa că părerea mea este să rămâneți pe acest minunat forum și site pentru a înțelege cât mai bine realitatea și credința noastră Ortodoxă. Cu multă răbdare și dragoste , toate vor fi spre binele dumneavoastră, mai ales ca Bărbat Creștin ( practicant -teoretician ) . Vă primim în rândul nostru cu mult drag .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote