Subiect: Intrebare
View Single Post
  #8  
Vechi 29.12.2010, 23:03:36
Adelinne's Avatar
Adelinne Adelinne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Send a message via Skype™ to Adelinne
Smile

Citat:
În prealabil postat de SlimShady Vezi mesajul
eu cu fetele am terminat-o si sunt dispus sa fac orice pentru a ma calugari dar vreau sa stiu cateva din cele mai importante conditii pe care trebuie sa le indeplinesc pentru ami inplini visul.trebuie sa am voce?pentru ca eu la acest capitol stau foarte prost.
as dori daca se poate sa mi se explice mai bine viata pe care o duc calugarii,ce activitati au ei la manastire.eu de cate ori am fost la manastirile din zona moldovei tot ce vedeam erau turistii,preotii ce faceau slujba si calugari care vindeau suveniruri sau erau chizi pentru turistii straini.ce pot sa spun viata la manastre nu mi se pare asa de grea si tocmai asta ma deranjeaza pentru ca stiu ca nu e asa si as dori ca dumneavoastra sa imi deschdeti ochii mai bine
Frate vocea se v-a forma in timp plus astea vor fi daruri ...pentru a ajunge la strana ,crede=ma ca stiu ce vorbesc ,am stat 2 luni intr-o manastire si ucenicia am facut=o in munti la preoti calugari cu mare credinta ....
Ai rabdare ,cauta ,vorbeste cu duhovnicul tau totul vine de la Dumnezeu ,Maica Domnului mijloceste pentru noi toti si ne protejeaza ...
Viata in Manastire este diferit fata de ce vezi din afara ,cel mai bien este sa mergi sa stai iti vei da seama singur.
__________________
"Iata, Eu va trimit pe voi ca pe niste oi in mijlocul lupilor;
fiti dar intelepti ca serpii si nevinovati ca porumbeii." - Matei 10:16

"Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Sfântul Duh.
Treime Sfânta, slava Tie !" (Sfântul Ioanichie)
Reply With Quote