Subiect: gemeni
View Single Post
  #9  
Vechi 03.05.2010, 21:15:33
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cu sarcina e adevarat, risca sa se nasca prematuri sau cu placenta comuna si atunci e si mai riscant..daca se intampla sa aiba un vas de sange comun pot muri amandoi.

Cu crescutul nu e chiar asa, cu putina indemanare si ingeniozitate ii hranesti pe amandoi o data indiferent cine se scoala primul

Iar sa schimbi doua scutece, sa faci doua biberoane, nu e chiar asa greu..

Numai sa ai cu ce sa-i cresti, hainutele sunt destul de costisitoare ca bebelusii cresc repede, iar daca le dai lapte praf si asta cam costa..deci mai mult probleme materiale la o adica care poate pana la urma nu e cine stie ce..ca unde sunt multi copii se inmultesc si bincuvantarile..
Sigur ca atunci cand ii ai este o binecuvantare si te bucuri, si treci peste greutati. Dar greutati sunt, vad asta la prietenii mei care au avut gemeni in acelasi timp cand noi am avut unul singur. Ei sunt si mai puternici si energici, si tot a fost greu.
Ce spuneam eu este ca este bine sa nu ceri cu dinadinsul ceva greu de la Dumnezeu ;-)
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote