View Single Post
  #63  
Vechi 22.05.2011, 10:06:04
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Diana67 Vezi mesajul
Sambata 9 aprilie a murit criticul de film Alex Leo Serban la spitalul de Boli Infectioase "Matei Bals" A murit de SIDA! A fost un homosexual notoriu, a organizat un festival de film gay care promova homosexualitatea. A sustinut prin campanii publicitare drepturile minoritatilor homosexuale si marsul anual al homosexualilor.
Iata cum stie sa pedepseasca Dumnezeu acest pacat oribil care coboara omul mai jos decat animalele!

Rar mi-e dat să aud asemenea chestii grotești! Știam de toate războaiele și crimele săvârșite "în numele religiei" sau al credinței, dar credeam că s-a renunțat cu secole în urmă la așa ceva. Cum poți să te numești creștin și să strigi în cele patru zări că urăști homosexualii? (Știu că nu ai spus-o cu cuvintele astea, dar din ce ai scris nu reiese nimic altceva decât răutate și ură). Cum poți să spui că crezi în Dumnezeu și în același timp să te bucuri de moartea cuiva, fie el păcătos sau nu? (Că toți suntem, până la urmă).
Am întâlnit atei cu mai mult suflet și mai multă milă și compasiune pentru semeni decât ai tu, care te consideri creștină.
Știi ce cred eu, draga mea Diana? Că dacă mâine ai muri și ai ajunge împreună cu Alex Leo Șerban în fața lui Dumnezeu, el ar avea mai mari șanse de mântuire decât tine. Aș putea să-ți dau ca exemplu o pildă din Biblie, dar am să-ți spun doar atât: sper ca dumnezeul tău să aibă milă de tine și de sufletul tău!


PS: Eu sunt agnostică. Nu merg la biserică și nu mă rog, iar Biblia am citit-o în scopuri pur informative. Dar niciodată nu aș putea să mă bucur de moartea cuiva. Cred că singura de aici care s-a coborât mai jos de nivelul animalelor ești tu, draga mea! Îmi este foarte milă de tine! Trebuie că ai o viață foarte tristă!
Reply With Quote