View Single Post
  #33  
Vechi 20.05.2021, 23:19:53
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Și asta o fi fake news ?

Eric Clapton învinovățește „propaganda” pro-vaccinare pentru reacțiile adverse „dezastruoase” pe care le-a suferit - https://www.smartradio.ro/eric-clapt...-le-a-suferit/

„Am primit prima doză a vaccinului AstraZeneca și am dezvoltat imediat reacții severe, care au durat zece zile. În cele din urmă mi-am revenit și mi s-a spus că peste 12 săptămâni voi primi a doua doză”, a scris Eric Clapton în scrisoare. Dar a doua doză i s-a oferit, de fapt, șase săptămâni mai târziu. Și a acceptat-o, ​​în ciuda reacției inițiale, deoarece era „slab informat împotriva pericolelor”.

„Nu mai are sens să spun că reacțiile au fost dezastruoase, mâinile și picioarele mele erau fie înghețate, fie amorțite sau fierbinți și cam inutile timp de două săptămâni, mă temeam că nu voi mai putea cânta vreodată”.

Clapton a adăugat că „nu ar fi trebuit să intre în contact cu vaccinul” din cauza „neuropatiei periferice” de care suferă, dar „propaganda a spus că vaccinul este sigur pentru toată lumea”.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote