View Single Post
  #12  
Vechi 02.05.2011, 10:55:36
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Cred că ben Laden a fost, cu adevărat, ucis. Ar fi mult prea compromițător doar să răspândească acest zvon, iar după aceea să fie infirmat.
Desigur, cu moartea lui ben Laden nu încetează fundamentalismul islamic, tot așa cum cu moartea lui Obama nu va înceta imperialismul occidental. Doar că alți actori vor juca o piesă cunoscută, al cărei inspirator este Prințul Lumii Acesteia.
Eu ii cred in stare de orice pe americani,inclusiv de o astfel de mascarada si imi vine greu sa ii privesc ca pe ingerii dreptatii si pacii in lume.
Dovezile lor se bazeaza pe o poza lansata de Reuters,care nu stim,in fapt,de cand dateaza sau cat de autentica este,pentru ca si ei au retras-o,deoarece ar fi aparut pe anumite site-uri inca din data de 14 aprilie 2011;un test ADN asa cum spunea si Traditie,insa la care evident ca nici unul dintre noi,muritorii de rand nu avem acces,iar trupul lui Bin Laden aruncat in mare imediat dupa uciderea sa conform traditiei islamice.
Ma intreb de ce nu l-au capturat viu,sa il arate lumii intregi,sa il judece si abia apoi sa il condamne?De ce l-au si eliminat pe loc si apoi l-au si aruncat in mare?Eu sincer inca am multe semne de intrebare si pana acum nu am reusit sa gasesc o dovada destul de solida care sa ma faca sa cred ca asa este.
Si apropo de ce spunea CarareaImparatiei,eu cred ca treaba asta ne priveste pe toti,pentru ca daca alte planuri sangeroase se pun cap la cap,asta ne va afecta pe toti intr-o masura mai mare sau mai mica si nu consider ca a fi crestin inseamna sa nu vrem sa vedem ce se petrece in stanga sau dreapta noastra,cel putin asta cred eu.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 02.05.2011 at 11:07:39.
Reply With Quote