View Single Post
  #5  
Vechi 15.07.2013, 23:31:44
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Cred ca acestea sunt cele mai ironice scuze pe care le-am citit.

Cum sa aleaga mirenii pe ierarhi? Da' ce e Biserica, guvern sau circ omenesc? Ierarhii se aleg asa cum a lasat Biserica si Sfintii Parinti, nu cum vrei tu! Ca sa nu mai zic cum de ce fel de oameni au ales romanii in ultimii 23 de ani. Biserica nu este institutie umana in care sa faci tu ce vrei, ci este Trupul lui Hristos. Nici un ierarh nu ajunge ierarh fara voia sau ingaduinta Domnului.

Si sa nu uitam ca si ierarhii aia vin din noi, cum e ierarhul cam asa e si mireanul. Cei care vad numai averea Bisericii si a unor ierarhi sau preoti, cred ca numai bani au in cap si defapt le este ciuda ca nu au si ei, chiar ma indoiesc ca mor ei de grija manturii ierarhilor. Stii cum e, celalalt este oglinda ta.

Apoi, aici era vorba mai ales de cum manipuleaza mass-media si stiu precis ca manipuleaza. Plus tam-tam-ul pe care il fac homosexualii si cei din afara care ii sprijina.
***
(Acea limuzina alba cu care a fost vazut Preafericitul Daniel nu a cumparat-o el din banii lui, ci i-a fost data lui de catre Audi, nu stiu daca de tot sau doar ptr. o perioada.)

Last edited by Parascheva16; 15.07.2013 at 23:34:44.
Reply With Quote