View Single Post
  #51  
Vechi 27.05.2021, 02:11:24
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu nu cred ca noi facem pacate daca luam dumicate in gura (la care nu stim ce contin exact) si vaccinuri (din "fetusi") in mana, sincer....cine se joaca cu viata noastra sigur Domnul ii va trage la raspundere pe ei la Judecata de Apoi, nu pe noi. Si atunci vom afla adevarul. Noi cu ce sa gresim? Ca suntem cobaiul lor? Nu stim ce contine cu adevarat fiecare. Pacatul cade asupra celor care se joaca cu viata noastra! Poate la Judecata vom sti adevarul, si o sa aflam daca cei din ierarhia inalta ne-au vrut raul sau binele.
Trebuie sa stii ce bagi in gura (mai ales in post), insa dezinteresul se numeste ignoranta si este definit ca pacat deoarece cade in raspunderea fiecaruia dintre noi. Totdeauna individul este informat prin diverse cai(numai Dumnezeu stie cum), dar refuzul omului de a deschide urechile, de a auzi si a intelege este pacatul lui; si ceilalti care ne smintesc au o parte serioasa din vina, dar de vina proprie nu ne scuteste nimeni.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
...

Un singur lucru e cert, ce am auzit de la jurnalistul Lucian Mandruta: mai marii lumii, nu vor anihila populatia lumii (prin vaccin) pentru ca ei au NEVOIE de noi pentru ca ei sa se imbogateasca, fara noi ei sunt nimicuri.
Zice Lucian ca fara noi ei sunt "nimicuri", dar noi suntem nimicuri oricum(si cu ei si fara ei) si suntem fericiti daca ei se "imbogatesc" pentru ca mai cad firimituri de la masa lor.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote