View Single Post
  #53  
Vechi 27.05.2021, 08:17:29
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Multi cad prada teoriilor conspiratiei, in legatura cu vaccinu, eu am facut rapelul pe 8 Mai (deci nu demult) era in preajma Izvorului Tamaduirii cand trebuie sa bem apa sfintita speciala de la aceasta sarbatoare timp de 7 zile, pe care am si facut in fiecare dimineata pe burta goala inainte sa mananc, si in ziua cand sa merg la vaccin, dupa ce luasem apa am simtit ca totul va fi bine, prima zi dupa rapel tot asa am luat apa pe burta goala si am simtit ca e bine, aveam speranta ca nu mi se va intampla nimic (si culmea nu am avut nici o reactie severa, Multumesc Domnului) decat asa o ameteala mica. A doua zi dupa rapel nimic, a treia zi dupa rapel am inceput sa am o energie inexplicabila in corp, cu presiuni la cap, am continuat sa iau apa pana in a 7-a zi, mi-au trecut toate reactiile adverse (inclusiv de ceva ce am suferit cateva luni ca o mica afectiune a corpului de care nu pot sa spun e personal). Deci apa sfintita cred ca m-a ajutat foarte mult si chiar ii multumesc Domnului pentru asta, si am incredere in El ca nu voi pati nimic pe viitor de la vaccin.
... continuare. Dumnezeu decide cine more si cine va trai din toata pandemia (bolnavi De Covid sau cei vaccinati/nevaccinati). Dar am o intrebare sincera, de ce la fiecare 100 de ani apare asa o pandemie in lume? Nu e conspiratie, e ceva real
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote