View Single Post
  #56  
Vechi 28.05.2021, 01:27:14
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nici nu mai stiu in ce informatii sa ma bazez. Parca totul e confuz.......

O ruda apropiata care este foarte credincioasa am zis a facut vaccinul cu tot cu rapel in timpul Postului Mare si nu a patit nimic, ba chiar a fost impartasita si a SIMTIT lucrul acesta iar de Pasti s-a simtit si Lumina in sufletele noastre. Daca facea pacat ca a facut vaccinul simtea.
Pare confuz pentru ca este foarte profund si de regula nu se face diferenta intre trup si duh si, chiar daca s-ar face, grija de trup este de cele mai multe ori primordiala. Sunt foarte multi preoti si ierarhi care fac reclama provaccin si foarte putini alaturi de IPS Teodosie, care se multumeste cu Impartasania din Trupul si Sangele lui Hristos, fiindca e cel mai bun vaccin; si, pentru ca IPS Teodosie si "ierarhii provaccin" se contrazic, impresia favorabila este de partea celor multi, nu de partea IPS.
Dumnezeu s-o binecuvanteze pe ruda ta si pe cei asemenea. Ma rog pentru ei.
Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ar trebui sa ne facem propria gospodarie unde sa ne crestem hrana cu mana noastra, gradina legume, fructe, animale chestii si sa nu mai luam nimic de pe piata.
La asta ma gandeam si eu. O gradina de legume de 5.000mp ar fi suficienta pentru o familie pentru un an de zile(asa mi s-a spus, poate e adevarat); aproape nimeni nu are atata pamant, nici macar la tara.


Citat:
Eu nu oblig pe nimeni sa se vaccineze, fiecare face ce vrea, si mai ales fiecare are soarta lui, pe care numai Dumnezeu o stie si o decide.
Asa este, ai dreptate.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 28.05.2021 at 04:59:28.
Reply With Quote