View Single Post
  #4  
Vechi 09.12.2021, 15:43:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci asta este prozelitism sectar in fiecare post al threadului.

Din punctul meu de vedere te-as bana definitiv pentru actiunea foarte agresiva din ultimul timp de pe forum de a posta si face prozelitism NIP.

Poate adminii sesizeaza asta, eu unul m-am saturat, o sa solicit de fiecare data cand faci prozelitism banarea ta definitiva. La fel pentru posturi neortodoxe, pentru repetitie de posturi otravitoare. Poate mai sunt si alti useri care sa faca report la posturile tale, forumul asta ar trebui sa transmita informatii ortodoxe nu prozelitism sectar.
Este raspuns la ultimele calomnii din theradul inchis de admin la care n-am apucat sa-ti raspund.

Io nu te-as bana oricat de mitoman si ipocrit esti si oricat hulesti pe Hristos-Cuvantul batandu-ti joc cu tupeu de trepadus terorist si excrusivist de ortodoxie si de haina de sfant din avatarul tau. Te-as lasa sa pui mana pe carte si sa inveti sa fi cuminte ca prea esti neast-împarat ce lucrezi santajul emotional si labordelatoria.

(înhaita-i si întarâta-i drace si ridica-i la lupta sa faca prigoana si hartuiala si sa ceara cu inflatie de pâre pripite si mitomanice savarsirea raului. Nu-ti dai seama ca-ti bati joc de frati tai ortodocsi? Chair crezi ca toti suntem prostii tai si n-avem discernamant si trebe tu sa ne explcici ce facem si ce scriem?

Cum mai, cum ma sa fac prozelitism daca este pe net site-ul si apare la o cautare pe google si un clik? Prozelitism se facea pe vremurile cand se trimiteau scrisori inflationiste sau se trimiteau din aia reclamagii ce umblau din casa in casa sa vanda produse. Io doar marturisesc si continui o discutie stopata unde n-am apucat sa-ti raspund. Pe tine chiar nu te duce capul spre adevaruri simple si elementare? Atunci ce sa mai vorbim de lucruri mai grele si mai complicate din teologie? Esti un prostut incredibil de indaratnic si refractar. Ma rog pentru tine sa te iubeasca si mai mult Iisus. Poate poate, cine stie, ti se destupa urechile si ti se deschid ochii lipiti si insfarsit faci o legatura intre ceea ce ai invatat la teologie cu viata si practica ta. Dar e nevoie si de Credinta din partea ta fara ipocriza de nervi.
)

Imi pare rau ca s-a lungit atat de mult paranteza si devierea de la subiect.

Revenind la subiect am zis ca:
Este bine sa va vaccinati, io m-am vaccinat! Asa am crezut de cuviinta.
Este bine sa nu va vaccinati, femeia mea nu s-a vaccinat. Asa a crezut.


Sunetm bine sanatosi amandoi impreuna.

(@gpalme pe sfinvers, vezi ca Cine tot sapa groapa altuia (chemand si pe altii la sapat si imbrancit) el cade in ea (si s-ar putea sa cada acolo impreuna cu toti complicii))
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.12.2021 at 16:14:09.