View Single Post
  #15  
Vechi 23.08.2011, 22:53:51
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Mulțumesc pentru susținerea arătată față de o altă postare a mea. Dar acest lucru nu mă împiedică să mă mir că luați în considerare asemenea elucubrații. Acestea sunt "sursele obiective" despre care vorbeați ?
Evreii susțin că, în al doilea război mondial, au fost 6 milioane de victime din rândurile lor. Este posibil să fie o mică exagerare aici, dar în comparație cu exagerările calviniștilor mi se pare microscopică. Cel puțin evreii nu au îndrăznit să susțină că 500 de mii de evrei au fost uciși sau mutilați pe viață într-o singură noapte. Au mai mult simț al proporțiilor.
Daca as fi ironic v-as sugera sa-i numarati personal spre o certa verificare.Si pe evrei si pe protestanti.Asta ar trebui sa va ocupe ceva timp.Nu sunt atat de badaran.Crima ramine crima.Nimeni sa nu se ascunda in spatele cifrelor,nu scade culpabilitatatea.Nici catolicilor si nici protestantilor.Sa te certi pe cifre in jurul cadavrelor suna a nazism in stare pura.Imi aduc aminte de observatiile dvs si cu privire la cei curatati pe timpul Inchizitiei.Mereu amintirea cifrelor.Nu conteaza cati ai ucis.Daca vreti scriu 786 precum NA.Sau 1.Tot crima ramine.Nimic nu va schimba asta.Recalcularea cadavrelor este o circumstanta atenuanta doar daca suntem copii doctorului Mengele.

Scrieti ce cifra vreti dvs.Puneti O daca vreti.Adevarul suna asa ,,Crima.Au fost ucisi....".Intelegeti ce spun? Nu cifra este problema.Modific si pun cat vreti.La Judecata ii veti/ii vom vedea pe toti.Ii stie Cel de Sus pe toti.Mereu,dar mereu....vroiam sa zic ceva dar mai bine tac si ma abtin.Scrieti,spuneti ce vreti dvs,ce opinie considerati corecta.Puneti o lista de X nume si spuneti ,,Doar acestia au fost ucisi".Asta va rezolva si memoria posteritatii si constiinta colectiva.

O seara..placuta? Da,o seara placuta.Daca am fi trait amandoi acum aprox 4-500,la Paris, pe 22 august, ar fi trebuit sa ne ucidem unul pe altul.Asadar o seara linistita va doresc,in Domnul,in anul de gratie 2011.

Last edited by Scotland The Brave; 23.08.2011 at 22:59:07.
Reply With Quote