Subiect: Loose ties
View Single Post
  #10  
Vechi 23.08.2011, 11:15:33
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Draga crestinOrtodoxa, ti-am zis ca nu doresc sa vad astfel de formulari. A da, si nu am intrebat ce minuni a facut, nici daca imi va folosi.
Ioan 6
63. Duhul este acela care da viata, carnea nu foloseste la nimic; cuvintele pe care vi le-am spus Eu sunt duh si viata.
64. Dar sunt unii din voi care nu cred.” Caci Isus stia de la inceput cine erau cei ce nu cred si cine era cel ce avea sa-L vanda.
65. Si a adaugat: “Tocmai de aceea v-am spus ca nimeni nu poate sa vina la Mine, daca nu i-a fost dat de Tatal Meu.”
66. Din clipa aceea, multi din ucenicii Lui s-au intors inapoi si nu mai umblau cu El.
67. Atunci Isus a zis celor doisprezece: “Voi nu vreti sa va duceti?”
68. “Doamne”, I-a raspuns Simon Petru, “la cine sa ne ducem? Tu ai cuvintele vietii vesnice.
69. Si noi am crezut si am ajuns la cunostinta ca Tu esti Hristosul, Sfantul lui Dumnezeu.”
70. Isus le-a raspuns: “Nu v-am ales Eu pe voi cei doisprezece? Si totusi unul din voi este un drac.”
71. Vorbea despre Iuda, fiul lui Simon Iscarioteanul; caci el avea sa-L vanda: el, unul din cei doisprezece


De retinut: 67. Atunci Isus a zis celor doisprezece: “Voi nu vreti sa va duceti?”


Iisus nu se roaga de nimeni si nu obliga pe nimeni sa creada in El. E buna tare vorba "Cine are urechi de auzit sa auda."... Nu-ti baga nimeni credinta pe gat. Daca-ti zic ca raspunsurile vin prin rugaciune ai sa razi, pt ca nu vezi nici un motiv pt care te-ai ruga.

Sper ca se gasesc destui sfinti sa se roage pt tine, pt ca numai rugaciunea vindeca sufletul. Poate or sa faca sfintii cu rugaciunile lor catre Domnul, ca semintele aruncate la margine de drum sa faca rod, cum s-a intamplat de multe ori...
Reply With Quote