Subiect: Loose ties
View Single Post
  #100  
Vechi 25.08.2011, 11:04:10
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Draga mea Maria
tot ceea ce ne inconjoara este creatia lui Dumnezeu. Asadar nu trebuie sa confundam creatia Sa cu insasi Creatorul.
Ceea ce spui tu este un pic de influenta new ageista, trebuie sa ai un pic mai multa grija. Lore are dreptate.
Nu tot ceea ce simtim este si bine.
Sfintii Parinti ne invata ca in noi se lucreaza din 3 parti: de la Dumnezeu, de la firea noastra si de la diavol. Deci mai mare atentie. Ai nevoie de un pic mai mult studiu din Sfintii Parinti. Cu iertare ca nu vreau sa te supar Mihaela
nu ma superi de loc, si stiu ca e foarte adevarat ce spuneti. poate nu stiu eu cum sa ma fac inteleasa cand spun ca simt ca-L vad pe Dumnezeu in creatia Lui. Nu e ca si cum EL este creatia pentru mine, dar simt ca este acolo in ea la fel cum fiecare om ramane in ceea ce a realizat, in copiii lui, opere de arta, o casa, un lucru de mana, chiar si o prajitura.

cat despre influenta new ageista, crede-ma ca stiu cat de periculoasa este si ma feresc cat pot de mult.

Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote